Przepis na Ogród 5/2018

Przepis na Ogród 5/2018

"Przepis na Ogród" jest magazynem tworzonym przez ogrodników dla ogrodników. Każda strona wypełniona jest poradami i inspiracjami nadsyłanymi przez Czytelników, ich stosowanie to klucz do pięknego i zdrowego ogrodu.

Z czym wam się kojarzy dzień 15 maja? Pewnie z tzw. zimną Zośką? I słusznie, bo to ważny termin dla każdego ogrodnika. Moment, w którym mija (przynajmniej w teorii) niebezpieczeństwo wystąpienia wiosennych przymrozków i kiedy możemy wysadzić do gruntu najwrażliwsze rośliny.

Od 16 lat obchodzimy także w tym dniu Święto Polskiej Niezapominajki, które ma na celu m.in. promowanie walorów przyrody i przypominanie o potrzebie ochrony środowiska. O kwiatach, będących symbolem tego święta pisze Marzena Białkowska ze Szczecinka (s. 8-9), która z tych subtelnych roślin tworzy niebanalne aranżacje.

W tym numerze znajdziecie także mnóstwo przepisów na ekologiczne preparaty ochrony roślin (s. 18-26), a także na wzmacniające organizm syropy, napary i nalewki z pokrzywy oraz mniszka lekarskiego (s. 48-52). Życzę Wam przyjemnej lektury!

Zobacz e-wydanie

Połącz się z Mój Piękny Ogród

Newsletter - zapisz się

Zapraszamy do udziału w konkursie

 

 


 

Magazyny ogrodnicze taniej w prenumeracie

  

 

 

 


 

 

 


 

 

 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!

  


 

    Księżycowy Kalendarz Ogrodnika                          2018

 

 

Wideo

Jak uprawiać pomidory w doniczce Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady