Przepis na Ogród 5/2018

Przepis na Ogród 5/2018

"Przepis na Ogród" jest magazynem tworzonym przez ogrodników dla ogrodników. Każda strona wypełniona jest poradami i inspiracjami nadsyłanymi przez Czytelników, ich stosowanie to klucz do pięknego i zdrowego ogrodu.

Z czym wam się kojarzy dzień 15 maja? Pewnie z tzw. zimną Zośką? I słusznie, bo to ważny termin dla każdego ogrodnika. Moment, w którym mija (przynajmniej w teorii) niebezpieczeństwo wystąpienia wiosennych przymrozków i kiedy możemy wysadzić do gruntu najwrażliwsze rośliny.

Od 16 lat obchodzimy także w tym dniu Święto Polskiej Niezapominajki, które ma na celu m.in. promowanie walorów przyrody i przypominanie o potrzebie ochrony środowiska. O kwiatach, będących symbolem tego święta pisze Marzena Białkowska ze Szczecinka (s. 8-9), która z tych subtelnych roślin tworzy niebanalne aranżacje.

W tym numerze znajdziecie także mnóstwo przepisów na ekologiczne preparaty ochrony roślin (s. 18-26), a także na wzmacniające organizm syropy, napary i nalewki z pokrzywy oraz mniszka lekarskiego (s. 48-52). Życzę Wam przyjemnej lektury!

Zobacz e-wydanie

Połącz się z Mój Piękny Ogród

Newsletter - zapisz się
 

 


 

 

 


  

Magazyny ogrodnicze taniej w prenumeracie

  

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!

  


 

    Księżycowy Kalendarz Ogrodnika                          2018

 

 

Wideo

Zapowiedź grudniowego numeru magazynu "Mój Piękny Ogród" Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady