Przepis na Ogród 2/2018

Przepis na Ogród 2/2018

"Przepis na Ogród" jest magazynem tworzonym przez ogrodników dla ogrodników. Każda strona wypełniona jest poradami i inspiracjami nadsyłanymi przez Czytelników, ich stosowanie to klucz do pięknego i zdrowego ogrodu.

Luty to specyficzny miesiąc w życiu każdego ogrodnika. Z jednej strony za oknem ciągle jeszcze mamy zimowy pejzaż i temperaturę, a z drugiej – wyczekujemy już wiosny i z niecierpliwością szukamy jej pierwszych zwiastunów – przebiśniegów, przylaszczek i krokusów. O tych i innych wczesnych kwiatach na swojej rabacie pisze Klaudia Węgorz ze Szczecina (s. 8-9).

U progu nowego sezonu czas pomyśleć o zrobieniu pierwszej rozsady, odkażeniu gleby w szklarni czy przycięciu drzew i krzewów owocowych. Jak to prawidłowo wykonać, dowiecie się z tematu numeru (s. 16-26).

 

Waszej uwadze polecam również teksty naszych ekspertów, m.in. jak przesadzać storczyki (s. 14-15), zwalczać szkodniki drzew i krzewów (s. 44-45) albo założyć ziołową rabatę (s. 34-35). Życzę Wam miłej lektury i zachęcam, byście podzielili się z nami swoimi radami.

 

Zobacz e-wydanie

Połącz się z Mój Piękny Ogród

Newsletter - zapisz się

Zapraszamy do zabawy!

 

 

Zapraszamy do udziału w konkursie

 

 


 

Magazyny ogrodnicze taniej w prenumeracie

  

 

 

 


 

 

 


 

 

 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!

  


 

    Księżycowy Kalendarz Ogrodnika                          2018

 

 

Wideo

Zapowiedź wrześniowego numeru magazynu "Mój Piękny Ogród" Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady