Przepis na Ogród 2/2018

Przepis na Ogród 2/2018

"Przepis na Ogród" jest magazynem tworzonym przez ogrodników dla ogrodników. Każda strona wypełniona jest poradami i inspiracjami nadsyłanymi przez Czytelników, ich stosowanie to klucz do pięknego i zdrowego ogrodu.

Luty to specyficzny miesiąc w życiu każdego ogrodnika. Z jednej strony za oknem ciągle jeszcze mamy zimowy pejzaż i temperaturę, a z drugiej – wyczekujemy już wiosny i z niecierpliwością szukamy jej pierwszych zwiastunów – przebiśniegów, przylaszczek i krokusów. O tych i innych wczesnych kwiatach na swojej rabacie pisze Klaudia Węgorz ze Szczecina (s. 8-9).

U progu nowego sezonu czas pomyśleć o zrobieniu pierwszej rozsady, odkażeniu gleby w szklarni czy przycięciu drzew i krzewów owocowych. Jak to prawidłowo wykonać, dowiecie się z tematu numeru (s. 16-26).

 

Waszej uwadze polecam również teksty naszych ekspertów, m.in. jak przesadzać storczyki (s. 14-15), zwalczać szkodniki drzew i krzewów (s. 44-45) albo założyć ziołową rabatę (s. 34-35). Życzę Wam miłej lektury i zachęcam, byście podzielili się z nami swoimi radami.

 

Zobacz e-wydanie

Połącz się z Mój Piękny Ogród

Newsletter - zapisz się
 

 


  

Magazyny ogrodnicze taniej w prenumeracie

  

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!

  


 

    Księżycowy Kalendarz Ogrodnika                          2018

 

 

Wideo

Rozmnażanie roślin część 2 - okulizacja Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady