Mój Piękny Ogród 9/2018

Mój Piękny Ogród 9/2018

Zbliżająca się coraz większymi krokami jesień zwiastuje prawdziwy spektakl kolorów! Dalie, wrzośce oraz chryzantemy - to tymi roślinami już za moment będziemy się zachwycać. W międzyczasie zapraszamy do sięgnięcia po nowy "Mój Piękny Ogród".

Dzieci wracają do szkół, a my do powakacyjnych obowiązków. Wierzę, że dni spędzone poza domem pomogły Wam nabrać sił do codziennej pracy. W tym numerze, żyjąc jeszcze nieco urlopem, pragnę polecić skandynawski przepis na szczęśliwe życie.

Ważnym składnikiem tej receptury są ogrody. Jest prosto i bez przepychu, ale przez to wygodnie i elegancko. Skojarzenia z sielanką rodem z powieściowego Bullerbyn nasuwają się same (s. 22-25). Choć w przyrodzie widać już pewne oznaki spowolnienia, my podkręcamy tempo, bo czasu w tym sezonie już coraz mniej. A wciąż możemy siać, sadzić, dekorować.

Balkony i tarasy o tej porze roku wciąż mogą zachwycać. Pokazujemy, jakie rośliny sadzić do pojemników, by uzyskać ten zaskakujący efekt ozdobny (s. 6-11), a mamy do wyboru kilkanaście aranżacji.

 

Na rabatach kwitną już dalie, one nigdy się nie znudzą. Są to rośliny tak zróżnicowane, że czasem trudno się domyślić, że to ten sam gatunek, zobaczcie sami (s. 12-15). Najmniejsze mają 25 cm, największe zaś 2 metry! Można jeszcze sadzonkować. To technika rozmnażania wielu popularnych roślin ogrodowych. Ja w ten sposób rozmnożyłem budleję i bukszpan (s. 30-31). I Wam życzę sukcesów.

 

Księżycowy Kalendarz Ogrodnika  

Polecamy naszą aplikację mobilną - Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością. 

Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych - Google Play dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.

Zobacz e-wydanie

Połącz się z Mój Piękny Ogród

Newsletter - zapisz się

 

 

 


 

Magazyny ogrodnicze taniej w prenumeracie

  

  

 

 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!


Wideo

Jak wykonać ruchomy świąteczny obrazek Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady