Mój Piękny Ogród 8/2018

Mój Piękny Ogród 8/2018

W sierpniowym numerze "Mojego Pięknego Ogrodu" zachęcamy do aktywnego zagospodarowania chwil letniego wytchnienia od wielu ogrodniczych obowiązków. Być może jest to dobry czas na wprowadzenie ekologicznych nawyków do swojego życia? Między innymi o tym opowiadamy w najnowszym numerze magazynu.

To, co dla moich rodziców i dziadków było chlebem powszednim, obecnie staje się nową filozofią życia wielu wielkomiejskich dwudziesto- i trzydziesto- latków. O czym mowa? O niemarnowaniu jedzenia, naprawianiu domowych sprzętów, kompostowaniu. Cieszy mnie, że młode pokolenie dorasta w przeświadczeniu, że dobrobyt to nie zawsze to samo co dobrostan.

Kilkanaście przykładów dobrze pojmowanej gospodarności podsuwamy na stronach 56-59. Mamy środek wyjątkowo upalnych wakacji. Jak się odnaleźć w takich ekstremalnych warunkach, dowiecie się z artykułu Relaks wśród zieleni na s. 26.

 

Czy wiecie, że jeszcze 100 lat temu w polskich sadach rosły setki odmian jabłoni? Dziś produkcja towarowa ukierunkowana jest zaledwie na kilka, kilkanaście. A wcale nie musi tak być, o czym przekonuje największa w Polsce kolekcja starych jabłoni bolestraszyckiego arboretum. Kilkanaście takich odmian opisujemy na stronach 65-67.

Na koniec przypomnę o wciąż trwającym konkursie Ogrodnik Doskonały. Fotografujcie Wasze ogrody i przesyłajcie zdjęcia przez naszą stronę internetową mojpieknyogrod.pl. Pula nagród wynosi ponad 10 tysięcy złotych, szczęście może uśmiechnąć się do każdego.

 

Księżycowy Kalendarz Ogrodnika  

Polecamy naszą aplikację mobilną - Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością. 

Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych - Google Play dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.

Zobacz e-wydanie

Połącz się z Mój Piękny Ogród

Newsletter - zapisz się

 

 

 


 

Magazyny ogrodnicze taniej w prenumeracie

  

  

 

 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!


Wideo

Jak wykonać ruchomy świąteczny obrazek Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady