Mój Piękny Ogród 6/2018

Mój Piękny Ogród 6/2018

Czerwcowy "Mój Piękny Ogród" w kioskach od 18 maja! W najnowszym numerze - letnia pielęgnacja róż, intrygujące ogrody deszczowe oraz sekrety udanej hodowli truskawek! Zapraszamy do kiosków!

Lato za pasem, a to oznacza powrót do długich ciepłych wieczorów w ogrodzie. Nie ma chyba osoby, która by za tym nie tęskniła. Ja bardzo! W tym numerze sporo miejsca poświęcamy różom (s. 6-13). Nie bez powodu, wszak to najszlachetniejsza z roślin, którą hołubili wielcy i możni tego świata.

Nasze zdjęcie okładkowe przedstawia dom Claude’a Moneta w Giverny, właśnie z różą na pierwszym planie. Słynny impresjonista był wielkim miłośnikiem roślin i ogrodów. Z atrakcji bliższych nam geograficznie polecam rodzime storczyki (s. 24-26). Tak mało o nich wiemy i tak rzadko uprawiamy, a przecież jest w czym wybierać. Obuwiki, kruszczyki, kukułki to jedne z wielu.

 

Większość jest dostępna w sprzedaży. Niech tylko nikomu nie przyjdzie do głowy, by wykopywać je z naturalnych stanowisk! I jeszcze jedna gratka: ogrody deszczowe (70-72).

Te praktyczne założenia powstają coraz liczniej zwłaszcza na terenach miejskich, gdzie deszczówka spływa błyskawicznie wprost do kanalizacji. Dzięki rabatom deszczowym trafia ona do roślin, a ponadto jest oczyszczana. Oszczędność i ekologia w jednym. 

 

Księżycowy Kalendarz Ogrodnika  

Polecamy naszą aplikację mobilną - Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością. 

Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych - Google Play dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.

Zobacz e-wydanie

Połącz się z Mój Piękny Ogród

Newsletter - zapisz się
 

 


  

Magazyny ogrodnicze taniej w prenumeracie

  

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!

  


 

    Księżycowy Kalendarz Ogrodnika                          2018

 

 

Wideo

Listopadowy numer "Mojego Pięknego Ogrodu" już w kioskach! Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady