Mój Piękny Ogród 6/2018

Mój Piękny Ogród 6/2018

Czerwcowy "Mój Piękny Ogród" w kioskach od 18 maja! W najnowszym numerze - letnia pielęgnacja róż, intrygujące ogrody deszczowe oraz sekrety udanej hodowli truskawek! Zapraszamy do kiosków!

Lato za pasem, a to oznacza powrót do długich ciepłych wieczorów w ogrodzie. Nie ma chyba osoby, która by za tym nie tęskniła. Ja bardzo! W tym numerze sporo miejsca poświęcamy różom (s. 6-13). Nie bez powodu, wszak to najszlachetniejsza z roślin, którą hołubili wielcy i możni tego świata.

Nasze zdjęcie okładkowe przedstawia dom Claude’a Moneta w Giverny, właśnie z różą na pierwszym planie. Słynny impresjonista był wielkim miłośnikiem roślin i ogrodów. Z atrakcji bliższych nam geograficznie polecam rodzime storczyki (s. 24-26). Tak mało o nich wiemy i tak rzadko uprawiamy, a przecież jest w czym wybierać. Obuwiki, kruszczyki, kukułki to jedne z wielu.

 

Większość jest dostępna w sprzedaży. Niech tylko nikomu nie przyjdzie do głowy, by wykopywać je z naturalnych stanowisk! I jeszcze jedna gratka: ogrody deszczowe (70-72).

Te praktyczne założenia powstają coraz liczniej zwłaszcza na terenach miejskich, gdzie deszczówka spływa błyskawicznie wprost do kanalizacji. Dzięki rabatom deszczowym trafia ona do roślin, a ponadto jest oczyszczana. Oszczędność i ekologia w jednym. 

 

Księżycowy Kalendarz Ogrodnika  

Polecamy naszą aplikację mobilną - Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością. 

Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych - Google Play dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.

Zobacz e-wydanie

Połącz się z Mój Piękny Ogród

Newsletter - zapisz się
 

 

 


 

 

 


   

Magazyny ogrodnicze taniej w prenumeracie

  

 

 

 


 

 

 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!


Wideo

Jak wykonać ruchomy świąteczny obrazek Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady