Mój Piękny Ogród 5/2018

Mój Piękny Ogród 5/2018

Maj wypełnia nasze ogrody nie tylko bogatą paletą kolorów, ale i wieloma upajającymi zapachami, atrakcyjnymi zarówno dla ludzi, jak i owadów. W piątym tegorocznym numerze "Mojego Pięknego Ogrodu" skupiamy się właśnie na wyjątkowo kolorowych roślinach oraz pożytecznych owadach, żyjących w symbiozie z ogrodową florą.

Wyglądało tak, jakby zima miała zostać z nami już na zawsze. Ale w końcu stało się. Z dnia na dzień nadeszła wiosna, a właściwie lato, bo słupek rtęci poszybował wysoko nad dziesięciostopniową skalę. W końcu przyszedł czas, by odpocząć. A gdzie nam będzie lepiej, jak nie we własnym ogrodzie?

Majówka w salonie pod chmurką to spełnienie marzeń wielu z nas (68-70). Niech za dach nad głową służą błękitne niebo lub pergola – kilka ciekawszych przedstawiamy na stronach 78-81. O tej porze roku przyroda wręcz kipi od kolorów, wśród których nie brakuje i bieli, i czerwieni – naszych barw narodowych. Proponuję wyjść poza utarte szlaki i dla uczczenia Święta Flagi, które przypada na 2 maja, ozdobić balkony, tarasy, domy biało-czerwonymi kwiatowymi kompozycjami (96-97).

 

Podobno Einstein powiedział kiedyś, że bez pszczół ludzkości zostaną cztery lata istnienia. Czy to prawda? Lepiej nie sprawdzać. Tak czy inaczej świat bez tych pożytecznych owadów byłby zupełnie inny. Co możemy dla nich zrobić? Sadźmy i siejmy gatunki miododajne: na balkonach (18-20), przed domem (26-28), gdzie bądź. Na koniec gratka od szkółkarzy: 36 kwitnących krzewów. Nie ma na co czekać, wiosna woła!

Księżycowy Kalendarz Ogrodnika  

Polecamy naszą aplikację mobilną - Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością. 

Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych - Google Play dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.

Zobacz e-wydanie

Połącz się z Mój Piękny Ogród

Newsletter - zapisz się
 

 

 


 

 

 


   

Magazyny ogrodnicze taniej w prenumeracie

  

 

 

 


 

 

 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!


Wideo

Jak wykonać ruchomy świąteczny obrazek Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady