Mój Piękny Ogród 3/2018

Mój Piękny Ogród 3/2018

Marcowy "Mój Piękny Ogród" wypełniliśmy poradami oraz inspiracjami, pomagającymi przygotować rośliny wokół nas na stojącą u naszych progów wiosnę! Oto co jeszcze przygotowaliśmy w najbliższym numerze!

Po inteligentnym domu przyszła pora na inteligentny ogród. Detektory ruchu, czujniki światła, zdalnie sterowane kosiarki, bezobsługowe wypożyczalnie sprzętu... Co jeszcze są w stanie zaoferować liderzy rynku? O tym w kolejnym comiesięcznym dodatku na stronie 58.

Fascynujące, ale nie zapominajmy, że inteligentne zarządzanie ogrodem zaczyna się od prostych decyzji podejmowanych przez ludzi. Jeszcze długo żadna maszyna nie wyręczy nas w przycinaniu drzewek czy krzewów (cięcie róż na stronie 22) i jeszcze długo żaden robot nie będzie miał tak wysublimowanego gustu, by samodzielnie zaprojektować stylowy ogród.

To wytworem ludzkiej wyobraźni są oryginalne przestrzenne kwietniki obsadzone roślinami kwitnącymi i o ozdobnych liściach (strona 68). 
Karl Foerster, słynny niemiecki hodowca bylin, sto lat temu nazwał liliowce kwiatami... inteligentnych leni. Nie mylił się, bo te zjawiskowe rośliny są wręcz stworzone dla początkujących i zapracowanych ogrodników.

 

Ileż to rad czytaliśmy na temat zwalczania ślimaków. Ile z nich poskutkowało? Może tym razem warto popsuć mięczakom apetyt – przyjdą i odejdą z pustymi brzuchami.Jakich roślin nie lubią, przeczytacie Państwo na stronie 42.

  

Księżycowy Kalendarz Ogrodnika  

Polecamy naszą aplikację mobilną - Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością. 

Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych - Google Play dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.

Zobacz e-wydanie

Połącz się z Mój Piękny Ogród

Newsletter - zapisz się
 

 


  

Magazyny ogrodnicze taniej w prenumeracie

  

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!

  


 

    Księżycowy Kalendarz Ogrodnika                          2018

 

 

Wideo

Listopadowy numer "Mojego Pięknego Ogrodu" już w kioskach! Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady