Mój Piękny Ogród 3/2018

Mój Piękny Ogród 3/2018

Marcowy "Mój Piękny Ogród" wypełniliśmy poradami oraz inspiracjami, pomagającymi przygotować rośliny wokół nas na stojącą u naszych progów wiosnę! Oto co jeszcze przygotowaliśmy w najbliższym numerze!

Po inteligentnym domu przyszła pora na inteligentny ogród. Detektory ruchu, czujniki światła, zdalnie sterowane kosiarki, bezobsługowe wypożyczalnie sprzętu... Co jeszcze są w stanie zaoferować liderzy rynku? O tym w kolejnym comiesięcznym dodatku na stronie 58.

Fascynujące, ale nie zapominajmy, że inteligentne zarządzanie ogrodem zaczyna się od prostych decyzji podejmowanych przez ludzi. Jeszcze długo żadna maszyna nie wyręczy nas w przycinaniu drzewek czy krzewów (cięcie róż na stronie 22) i jeszcze długo żaden robot nie będzie miał tak wysublimowanego gustu, by samodzielnie zaprojektować stylowy ogród.

To wytworem ludzkiej wyobraźni są oryginalne przestrzenne kwietniki obsadzone roślinami kwitnącymi i o ozdobnych liściach (strona 68). 
Karl Foerster, słynny niemiecki hodowca bylin, sto lat temu nazwał liliowce kwiatami... inteligentnych leni. Nie mylił się, bo te zjawiskowe rośliny są wręcz stworzone dla początkujących i zapracowanych ogrodników.

 

Ileż to rad czytaliśmy na temat zwalczania ślimaków. Ile z nich poskutkowało? Może tym razem warto popsuć mięczakom apetyt – przyjdą i odejdą z pustymi brzuchami.Jakich roślin nie lubią, przeczytacie Państwo na stronie 42.

  

Księżycowy Kalendarz Ogrodnika  

Polecamy naszą aplikację mobilną - Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością. 

Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych - Google Play dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.

Zobacz e-wydanie

Połącz się z Mój Piękny Ogród

Newsletter - zapisz się
 

 

 


 

 

 


   

Magazyny ogrodnicze taniej w prenumeracie

  

 

 

 


 

 

 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!


Wideo

Jak wykonać ruchomy świąteczny obrazek Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady