Mój Piękny Ogród 2/2018

Mój Piękny Ogród 2/2018

Wiosna to idealny czas na zmiany! Może warto nie tylko zadbać o nowe rośliny czy aranżacje, ale i przeprowadzić najważniejsze zabiegi - w tym cięcie drzew i krzewów? Porady na przedwiośnie w najnowszym "Moim Pięknym Ogrodzie".

Numer lutowy, który macie Państwo przed sobą, jako pierwszy w tym roku tradycyjnie inauguruje sezon 2018. Specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy dodatek o cięciu, czyli najważniejszym zabiegu pielęgnacyjnym, jakiemu regularnie należy poddawać rośliny. To temat tyleż ważny, co wciąż zaniedbywany. A przecież cięcie ożywia rośliny i dodaje im sił do wzrostu oraz bujnego kwitnienia, pod warunkiem jednak, że jest wykonane zgodnie z zasadami sztuki.

 

Mam nadzieję, że nasz dodatek będzie dla Państwa kompletnym całorocznym źródłem wiedzy na temat tego arcyważnego zabiegu. Z cięciem związane jest też szczepienie. To jeden z tych tematów, który przekonuje o absolutnej magii roślin. Dzięki szczepieniu uzyskuje się pienne miniaturki dużych drzew i krzewów (s. 36), odmiany owocujące na jednym pniu w różnym czasie i rośliny łączące większą odporność z lepszą plennością.

Mimo nieprzewidywalnej aury można już myśleć o produkcji rozsady warzyw i kwiatów jednorocznych. Dzięki wczesnej uprawie w warunkach domowych lub szklarniowych rośliny dają równe wschody i zyskują lepszą witalność. Co i jak wysiewać na przedwiośniu, przeczytacie Państwo na s. 60-66.

 

 

Księżycowy Kalendarz Ogrodnika  

Polecamy naszą aplikację mobilną - Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością. 

Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych - Google Play dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.

Zobacz e-wydanie

Połącz się z Mój Piękny Ogród

Newsletter - zapisz się
 

 


  

Magazyny ogrodnicze taniej w prenumeracie

  

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!

  


 

    Księżycowy Kalendarz Ogrodnika                          2018

 

 

Wideo

Rozmnażanie roślin część 2 - okulizacja Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady