Mój Piękny Ogród 2/2018

Mój Piękny Ogród 2/2018

Wiosna to idealny czas na zmiany! Może warto nie tylko zadbać o nowe rośliny czy aranżacje, ale i przeprowadzić najważniejsze zabiegi - w tym cięcie drzew i krzewów? Porady na przedwiośnie w najnowszym "Moim Pięknym Ogrodzie".

Numer lutowy, który macie Państwo przed sobą, jako pierwszy w tym roku tradycyjnie inauguruje sezon 2018. Specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy dodatek o cięciu, czyli najważniejszym zabiegu pielęgnacyjnym, jakiemu regularnie należy poddawać rośliny. To temat tyleż ważny, co wciąż zaniedbywany. A przecież cięcie ożywia rośliny i dodaje im sił do wzrostu oraz bujnego kwitnienia, pod warunkiem jednak, że jest wykonane zgodnie z zasadami sztuki.

 

Mam nadzieję, że nasz dodatek będzie dla Państwa kompletnym całorocznym źródłem wiedzy na temat tego arcyważnego zabiegu. Z cięciem związane jest też szczepienie. To jeden z tych tematów, który przekonuje o absolutnej magii roślin. Dzięki szczepieniu uzyskuje się pienne miniaturki dużych drzew i krzewów (s. 36), odmiany owocujące na jednym pniu w różnym czasie i rośliny łączące większą odporność z lepszą plennością.

Mimo nieprzewidywalnej aury można już myśleć o produkcji rozsady warzyw i kwiatów jednorocznych. Dzięki wczesnej uprawie w warunkach domowych lub szklarniowych rośliny dają równe wschody i zyskują lepszą witalność. Co i jak wysiewać na przedwiośniu, przeczytacie Państwo na s. 60-66.

 

 

Księżycowy Kalendarz Ogrodnika  

Polecamy naszą aplikację mobilną - Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością. 

Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych - Google Play dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.

Zobacz e-wydanie

Połącz się z Mój Piękny Ogród

Newsletter - zapisz się

Zapraszamy do zabawy!

 

 

Zapraszamy do udziału w konkursie

 

 


 

Magazyny ogrodnicze taniej w prenumeracie

  

 

 

 


 

 

 


 

 

 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!

  


 

    Księżycowy Kalendarz Ogrodnika                          2018

 

 

Wideo

Zapowiedź wrześniowego numeru magazynu "Mój Piękny Ogród" Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady