Mój Piękny Ogród 11/2018

Mój Piękny Ogród 11/2018

Czy też macie wrażenie, że czas pędzi nieubłaganie jak nigdy wcześniej? Spacerując po ogrodzie, nadal czuję zapach wiosennego powietrza, a głowę mam pełną świeżych wspomnień z wakacji. Tak jakby to było wczoraj. Tymczasem już trzeba szykować się do zimy. Na szczęście w naszych domach zielony sezon trwa cały rok!

Bardzo mnie cieszy, że coraz chętniej i częściej decydujemy się ozdabiać mieszkania niezwykłymi okazami w doniczkach − i to nie tylko takimi o ozdobnych kwiatach, ale i liściach. Modne są zwłaszcza gatunki tropikalne (najpopularniejsze polecamy na stronach 64-67), którym warunki domowe po prostu służą, i na wszelki wypadek piszemy, jak o nie dbać (s. 68-69).

Jednak nie zapominajmy, że i za oknem wiele się dzieje. Zwróćmy uwagę na bluszcze (s. 10-13). Spójrzmy na nie nieco łaskawszym okiem, bo pnącza te, odpowiednio prowadzone i pielęgnowane, znajdują wiele niekiedy nieoczywistych zastosowań. Odmian bluszczu mamy bez liku, łącznie z takimi, które najlepiej uprawiać w pojemniku na tarasie.

O tej porze roku mogą im wspaniale towarzyszyć trawy ozdobne, krzewiny, jak hebe i golteria,
a nawet niektóre byliny, np. rozchodnik i bergenia. Więcej o tym na s. 16-19. 

Słowa redaktora naczelnego "Mojego Pięknego Ogrodu" Grzegorza Pawlika

Zobacz e-wydanie

Połącz się z Mój Piękny Ogród

Newsletter - zapisz się

 

 

 


 

Magazyny ogrodnicze taniej w prenumeracie

  

  

 

 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!


Wideo

Jak wykonać ruchomy świąteczny obrazek Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady