Mój Piękny Ogród 10/2018

Mój Piękny Ogród 10/2018

Październik to najlepszy termin na sadzenie drzew i krzewów, podobnie jak cebulek roślin cebulowych. Po szczegóły, zapraszamy do kiosków po najnowszy numer "Mojego Pięknego Ogrodu". W sprzedaży od 21 września!

O tej porze roku oferta szkółkarska jest bodaj największa, rośliny zdrowe i wyrośnięte i – co najważniejsze – na zewnątrz panują warunki sprzyjające ukorzenianiu. Ziemia jest ciepła, ale słońce już nie tak mocne, częściej padają też deszcze. Do zimy drzewa i krzewy zdążą się ukorzenić. Jeśli szukacie ciekawych nowości, mamy dla Was kilka interesujących drzew i krzewów prosto z warszawskiej wystawy Zieleń to Życie (s. 70-73).

Trwa też sezon na sadzenie cebulek. Wybraliśmy dla Was kilkanaście tych mniej oczywistych, ale nie mniej pięknych niż tulipany czy hiacynty (s. 16-20). Zainteresowanym polecam jesienne wydanie naszego nowego pisma „Ogrodnicze ABC”, w całości poświęconego kwiatom cebulowym.

 

Podobno to Einstein powiedział, że gdy zginie ostatnia pszczoła, ludzkości pozostaną tylko cztery lata życia. Te pożyteczne owady wymierają i jeśli w porę nie zadziałamy, popadniemy w tarapaty. Dlatego przyłączmy się do akcji Greenpeace’u, mającej na celu powstrzymanie tragedii. Każdy może pomóc (s. 28-31)! Najlepiej zacząć od własnego ogrodu, działki i podwórka.

 

Księżycowy Kalendarz Ogrodnika  

Polecamy naszą aplikację mobilną - Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością. 

Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych - Google Play dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.

Zobacz e-wydanie

Połącz się z Mój Piękny Ogród

Newsletter - zapisz się
 

 

 


 

 

 


   

Magazyny ogrodnicze taniej w prenumeracie

  

 

 

 


 

 

 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!


Wideo

Jak wykonać ruchomy świąteczny obrazek Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady