Mój Piękny Ogród 10/2018

Mój Piękny Ogród 10/2018

Październik to najlepszy termin na sadzenie drzew i krzewów, podobnie jak cebulek roślin cebulowych. Po szczegóły, zapraszamy do kiosków po najnowszy numer "Mojego Pięknego Ogrodu". W sprzedaży od 21 września!

O tej porze roku oferta szkółkarska jest bodaj największa, rośliny zdrowe i wyrośnięte i – co najważniejsze – na zewnątrz panują warunki sprzyjające ukorzenianiu. Ziemia jest ciepła, ale słońce już nie tak mocne, częściej padają też deszcze. Do zimy drzewa i krzewy zdążą się ukorzenić. Jeśli szukacie ciekawych nowości, mamy dla Was kilka interesujących drzew i krzewów prosto z warszawskiej wystawy Zieleń to Życie (s. 70-73).

Trwa też sezon na sadzenie cebulek. Wybraliśmy dla Was kilkanaście tych mniej oczywistych, ale nie mniej pięknych niż tulipany czy hiacynty (s. 16-20). Zainteresowanym polecam jesienne wydanie naszego nowego pisma „Ogrodnicze ABC”, w całości poświęconego kwiatom cebulowym.

 

Podobno to Einstein powiedział, że gdy zginie ostatnia pszczoła, ludzkości pozostaną tylko cztery lata życia. Te pożyteczne owady wymierają i jeśli w porę nie zadziałamy, popadniemy w tarapaty. Dlatego przyłączmy się do akcji Greenpeace’u, mającej na celu powstrzymanie tragedii. Każdy może pomóc (s. 28-31)! Najlepiej zacząć od własnego ogrodu, działki i podwórka.

 

Księżycowy Kalendarz Ogrodnika  

Polecamy naszą aplikację mobilną - Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością. 

Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych - Google Play dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.

Zobacz e-wydanie

Połącz się z Mój Piękny Ogród

Newsletter - zapisz się
 

 


  

Magazyny ogrodnicze taniej w prenumeracie

  

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!

  


 

    Księżycowy Kalendarz Ogrodnika                          2018

 

 

Wideo

Listopadowy numer "Mojego Pięknego Ogrodu" już w kioskach! Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady