Mój Piękny Ogród 8/2017

Mój Piękny Ogród 8/2017

W sierpniu nie dajmy się zawładnąć przez wakacyjny relaks - w naszych ogrodach, sadach oraz warzywnikach nadal jest wiele do zrobienia! Z nowym "Moim Pięknym Ogrodem" aktywnie wykorzystasz ten czas!

Nasz wakacyjny konkurs na najpiękniejszy zielony zakątek nabrał tempa i dostarczył tematów do wielu redakcyjnych dyskusji. Z wielką przyjemnością obserwujemy, jak polskie ogrody pięknieją za sprawą nie tylko roślin, ale też oryginalnych rozwiązań aranżacyjnych. Wierzę, że i my mamy w tym swój skromny udział i zapewniam, że nie ustajemy w poszukiwaniu nowych, jeszcze ciekawszych inspiracji.

Tym razem Państwa szczególnej uwadze polecam serię artykułów na temat przedogródka (s. 24), jak popularnie nazywa się przestrzeń między frontową częścią domu a ulicą. Zebraliśmy w nich zarówno podstawowe informacje o roślinach, jak i przykładowe plany nasadzeń. Podsuwamy też kilka rozwiązań, jak urządzić letni kącik wypoczynkowy (s. 56).

 

 

Na miłe letnie wieczory przygotowaliśmy garść propozycji, jak za pomocą prostych, tanich i ogólnodostępnych akcesoriów oświetlić ogród, by wydobyć nieznane za dnia piękno roślin, a przede wszystkim uprzyjemnić domownikom czas spędzany na zewnątrz po zmroku. Gdy dodamy do tego lustra (s. 52), efekt może być piorunujący. Tylko nie zapomnijcie utrwalić tych chwil aparatem! Zdjęcie prześlijcie na nasz konkurs, nagrody czekają. Udanych wakacji! 

 

Księżycowy Kalendarz Ogrodnika  

Polecamy naszą aplikację mobilną - Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością. 

Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych - Google Play dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.

By rozszerzyć przyjemność wiążącą się z przeglądaniem materiałów zawartych w Moim Pięknym Ogrodzie, redakcja udostępnia technologię Tap2c, wzbogacajacą wydanie o dodatkowe galerie oraz filmy, które oglądać można na ekranach urządzeń mobilnych.

Zobacz e-wydanie

Połącz się z Mój Piękny Ogród

Newsletter - zapisz się

Zapraszamy do udziału w konkursie

 

 


 

Magazyny ogrodnicze taniej w prenumeracie

  

 

 

 


 

 

 


 

 

 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!

  


 

    Księżycowy Kalendarz Ogrodnika                          2018

 

 

Wideo

Jak uprawiać pomidory w doniczce Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady