Mój Piękny Ogród 5/2017

Mój Piękny Ogród 5/2017

W maju maleje możliwość występowania przymrozków, przez co miesiąc ten symbolizuje wejście w pełnię sezonu. Zwiastuje on również ogrom prac czekających na ogrodników. Czas na dobre rozpocząć cięcie, sadzenie i pielęgnację roślin!

Dla większości z nas dopiero maj jest momentem symbolicznego wejścia w pełnię sezonu, rozpoczynającego się na początku miesiąca „długim weekendem”. Kolejna data-symbol to połowa miesiąca, czyli święto zimnych ogrodników, które kończy okres nocnych przymrozków.

To wtedy sadzimy lub siejemy ostatnie warzywa i zioła (strony 88 i 84), sadzimy byliny niezimujące w gruncie, m.in. dalie, pacioreczniki i, w końcu, wystawiamy na stałe miejsce na zewnątrz wrażliwe rośliny doniczkowe. O najpopularniejszej z nich, prawdziwej balkonowej legendzie, czyli pelargonii, piszemy obszernie na stronie 14.

Chciałoby się powiedzieć, że zielonego nigdy dość. A jednak tempo, w jakim o tej porze roku przyrasta trawa, sprawia, że co najmniej raz w tygodniu trzeba uruchamiać kosiarkę. No właśnie, a może jednak nie trzeba?

O nowoczesnych rozwiązaniach  w pielęgnacji trawnika piszemy w superdodatku Trawnik od A do Z (strony 30-45). Przy okazji udowadniamy, jak wartościową rośliną jest mech. Mało kto wie, że jest to naturalny filtr powietrza i bardzo plastyczna żywa masa do pokrywania ścian i ścieżek.

 

 

Księżycowy Kalendarz Ogrodnika  

Polecamy naszą aplikację mobilną - Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością. 

Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych - Google Play dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.

By rozszerzyć przyjemność wiążącą się z przeglądaniem materiałów zawartych w Moim Pięknym Ogrodzie, redakcja udostępnia technologię Tap2c, wzbogacajacą wydanie o dodatkowe galerie oraz filmy, które oglądać można na ekranach urządzeń mobilnych.

Zobacz e-wydanie

Połącz się z Mój Piękny Ogród

 

 

 


 Wielki Rodziny Konkurs Ogrodniczy        Wyniki ogłosimy 2.11.2017

 

 

 


 

  Sprawdź swoją wiedzę ogrodniczą!

 

 

 


 

  Porady na październik w ogrodzie

 

 

 

      Wesprzyj akcję Greenpeace                    "Adoptuj pszczołę"!    

 

 

 


 

       Lista wydarzeń ogrodniczych                        edycja 2017

 

 

 


 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!

  


 

    Księżycowy Kalendarz Ogrodnika                          2017

 

 

Wideo

Zapowiedź październikowego numeru magazynu "Mój Piękny Ogród" Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

Zapis do newslettera

 

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady