Mój Piękny Ogród 5/2017

Mój Piękny Ogród 5/2017

W maju maleje możliwość występowania przymrozków, przez co miesiąc ten symbolizuje wejście w pełnię sezonu. Zwiastuje on również ogrom prac czekających na ogrodników. Czas na dobre rozpocząć cięcie, sadzenie i pielęgnację roślin!

Dla większości z nas dopiero maj jest momentem symbolicznego wejścia w pełnię sezonu, rozpoczynającego się na początku miesiąca „długim weekendem”. Kolejna data-symbol to połowa miesiąca, czyli święto zimnych ogrodników, które kończy okres nocnych przymrozków.

To wtedy sadzimy lub siejemy ostatnie warzywa i zioła (strony 88 i 84), sadzimy byliny niezimujące w gruncie, m.in. dalie, pacioreczniki i, w końcu, wystawiamy na stałe miejsce na zewnątrz wrażliwe rośliny doniczkowe. O najpopularniejszej z nich, prawdziwej balkonowej legendzie, czyli pelargonii, piszemy obszernie na stronie 14.

Chciałoby się powiedzieć, że zielonego nigdy dość. A jednak tempo, w jakim o tej porze roku przyrasta trawa, sprawia, że co najmniej raz w tygodniu trzeba uruchamiać kosiarkę. No właśnie, a może jednak nie trzeba?

O nowoczesnych rozwiązaniach  w pielęgnacji trawnika piszemy w superdodatku Trawnik od A do Z (strony 30-45). Przy okazji udowadniamy, jak wartościową rośliną jest mech. Mało kto wie, że jest to naturalny filtr powietrza i bardzo plastyczna żywa masa do pokrywania ścian i ścieżek.

 

 

Księżycowy Kalendarz Ogrodnika  

Polecamy naszą aplikację mobilną - Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością. 

Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych - Google Play dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.

By rozszerzyć przyjemność wiążącą się z przeglądaniem materiałów zawartych w Moim Pięknym Ogrodzie, redakcja udostępnia technologię Tap2c, wzbogacajacą wydanie o dodatkowe galerie oraz filmy, które oglądać można na ekranach urządzeń mobilnych.

Zobacz e-wydanie

Połącz się z Mój Piękny Ogród

Newsletter - zapisz się

Magazyny ogrodnicze taniej w prenumeracie

  

 

 

 


 

 

 


   

 

  

 

 


 

 

 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!

  


 

    Księżycowy Kalendarz Ogrodnika                          2018

 

 

Wideo

Czerwcowy numer "Mojego Pięknego Ogrodu" już w kioskach! Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady