Mój Piękny Ogród 12/2017

Mój Piękny Ogród 12/2017

Grudzień wprawdzie zdominowany jest przez przygotowania do Świąt, wolne chwile polecamy jednak poświęcić na przeczytanie nowego "Mojego Pięknego Ogrodu"!

Jeszcze tylko ostatnie porządki i święta. Jak zapisze się w naszej pamięci mijający rok? Był udany, lepszy niż poprzednie lata? Jestem przekonany, że przyniósł wiele dobrego i pomógł uczynić wiele pozytywnych zmian.

Także w ogrodach. Wierzę, że mamy w tym swój skromny udział. Już na pierwszych stronach tego wydania udowadniamy, że ogród potrafi zachować dobrą formę nawet w trudnych zimowych warunkach (s. 6). Wystarczy, że pozwolimy zaistnieć roślinom o ciekawym pokroju i trwałych liściach lub kwiatach. Przykłady? Rozchodniki, rudbekie, kłosowce, a także szerzej opisywane mikołajki (s. 30) oraz śnieguliczki (s. 14). W grudniowym wydaniu nie mogło oczywiście zabraknąć wskazówek, jak dbać podczas świąt o żywą choinkę (s. 38 i 48).

 

Przy odrobinie wysiłku doniczkowe drzewko udaje się utrzymać przy życiu także po wysadzeniu do ogrodu. Wśród świątecznych dekoracji domów i mieszkań nie można pominąć roślin doniczkowych. Szczególnie tych tradycyjnie kojarzonych z obecną porą roku, jak gwiazda betlejemska czy kaktus bożonarodzeniowy (s. 24). Będą one nie tylko dobrym pomysłem na prezent. Wszystkim naszym Czytelnikom życzę śniegu na święta i samych sukcesów w nowym roku!

Księżycowy Kalendarz Ogrodnika  

Polecamy naszą aplikację mobilną - Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością. 

Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych - Google Play dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.

By rozszerzyć przyjemność wiążącą się z przeglądaniem materiałów zawartych w Moim Pięknym Ogrodzie, redakcja udostępnia technologię Tap2c, wzbogacajacą wydanie o dodatkowe galerie oraz filmy, które oglądać można na ekranach urządzeń mobilnych.

Zobacz e-wydanie

Połącz się z Mój Piękny Ogród

Newsletter - zapisz się
 

 


  

Magazyny ogrodnicze taniej w prenumeracie

  

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!

  


 

    Księżycowy Kalendarz Ogrodnika                          2018

 

 

Wideo

Listopadowy numer "Mojego Pięknego Ogrodu" już w kioskach! Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady