Kocham Ogród 9/2017

Kocham Ogród 9/2017

Październik to jeden z bardziej pracowitych miesięcy w ogrodzie. Właśnie wtedy kończymy zbierać plony, przeprowadzamy jesienne nawożenie, wapnujemy grządki i przygotowujemy je do zimy.

Spis prac, o których nie można zapomnieć w październiku, znajdziecie w Kalenda­rzu księżycowym (s. 8-9) oraz w poszczególnych działach.

Jeżeli myśleliście o powiększeniu kolekcji roślin – czy to na rabacie, czy w sadzie, to właśnie teraz jest odpowiednia pora. Posadzone w tym miesiącu rośliny spokojnie zdążą się ukorzenić przed zimą. Zanim to zro­bimy, warto jednak pamiętać o kilku ważnych rzeczach – przeczytacie o nich w naszym Supertemacie w całości poświęconemu sadzeniu drzew (s. 12-17). A jeśli szukacie ciekawych bylin, pnączy i innych gatun­ków ozdobnych, to wraz ze Związkiem Szkółkarzy Polskich przygotowa­liśmy przegląd 32 odmian wartych polecenia (s. 31-38).

 

 W tym wydaniu przeczytacie także o tym, jak prawidłowo komposto­wać liście (s. 46-47), dlaczego warto uprawiać czosnek niedźwiedzi (s. 40- 41) i w jaki sposób zabezpieczyć rośliny na tarasie (s. 26-27). Miłej lektury!

Zobacz e-wydanie

Połącz się z Mój Piękny Ogród

Newsletter - zapisz się

Zapraszamy do udziału w konkursie

 

 


 

Magazyny ogrodnicze taniej w prenumeracie

  

 

 

 


 

 

 


 

 

 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!

  


 

    Księżycowy Kalendarz Ogrodnika                          2018

 

 

Wideo

Jak uprawiać pomidory w doniczce Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady