Kocham Ogród 9/2017

Kocham Ogród 9/2017

Październik to jeden z bardziej pracowitych miesięcy w ogrodzie. Właśnie wtedy kończymy zbierać plony, przeprowadzamy jesienne nawożenie, wapnujemy grządki i przygotowujemy je do zimy.

Spis prac, o których nie można zapomnieć w październiku, znajdziecie w Kalenda­rzu księżycowym (s. 8-9) oraz w poszczególnych działach.

Jeżeli myśleliście o powiększeniu kolekcji roślin – czy to na rabacie, czy w sadzie, to właśnie teraz jest odpowiednia pora. Posadzone w tym miesiącu rośliny spokojnie zdążą się ukorzenić przed zimą. Zanim to zro­bimy, warto jednak pamiętać o kilku ważnych rzeczach – przeczytacie o nich w naszym Supertemacie w całości poświęconemu sadzeniu drzew (s. 12-17). A jeśli szukacie ciekawych bylin, pnączy i innych gatun­ków ozdobnych, to wraz ze Związkiem Szkółkarzy Polskich przygotowa­liśmy przegląd 32 odmian wartych polecenia (s. 31-38).

 

 W tym wydaniu przeczytacie także o tym, jak prawidłowo komposto­wać liście (s. 46-47), dlaczego warto uprawiać czosnek niedźwiedzi (s. 40- 41) i w jaki sposób zabezpieczyć rośliny na tarasie (s. 26-27). Miłej lektury!

Zobacz e-wydanie

Połącz się z Mój Piękny Ogród

 

 

 


 Wielki Rodziny Konkurs Ogrodniczy        Wyniki ogłosimy 2.11.2017

 

 

 


 

  Sprawdź swoją wiedzę ogrodniczą!

 

 

 


 

  Porady na październik w ogrodzie

 

 

 

      Wesprzyj akcję Greenpeace                    "Adoptuj pszczołę"!    

 

 

 


 

       Lista wydarzeń ogrodniczych                        edycja 2017

 

 

 


 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!

  


 

    Księżycowy Kalendarz Ogrodnika                          2017

 

 

Wideo

Zapowiedź październikowego numeru magazynu "Mój Piękny Ogród" Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

Zapis do newslettera

 

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady