Kwiecień w ogrodzie

 • Dowiedzmy się, jakie prace czekają nas w kwietniu w naszym ogrodzie, co powinniśmy zasiać, a także jak odmłodzić nasze rabaty.

 • Kwiecień w ogrodzie
  Zdjęcie 1 z 2
  Kwiecień w ogrodzie
 • SIEJEMY JEDNOROCZNE

  W kwietniu wysiewamy już na stałe miejsce nasiona roślin jednorocznych (dotyczy to gatunków tworzących palowy system korzeniowy i nieznoszących przesadzania). Najniższe z nich, wys. 15-30 cm, mogą służyć do tworzenia obwódek wzdłuż przejść, ścieżek czy wokół trawnika. Są to: smagliczka nadmorska, ubiorek gorzki i okółkowy, nemofilia plamista, sanwitalia rozesłana, eszolcja kalifornijska. Na grzędy kwiatowe wysiewa się nasiona czarnuszek, ostróżeczek, facelii, chabrów, nachyłków dzierotki, godecji wielkokwiatowej, nagietka lekarskiego, słonecznika zwyczajnego, rezedy wonnej.

   

  ODMŁADZAMY RABATY

  Kwiecień to dobry miesiąc do odmładzania i powiększania rabat bylinowych oraz do dzielenia i przesadzania na nowe miejsca tych bylin, które kwitną latem i jesienią. Najczęściej rozmnaża się byliny, dzieląc ich kępy. Zabiegu tego dokonamy na jesiennych astrach, krwawniku kichawcu, odętce wirginijskiej. Byliny o silnie rozwiniętym systemie korzeniowym, jak tawułki, liliowiec, funkia, płomyk wiechowaty, rudbekia, pluskwica, juka, nawłoć, będziemy musieli podzielić ostrym szpadlem. Z sadzonek korzeniowych można rozmnażać zawilca japońskiego, chabra górskiego, mak wschodni.

 • Ulubione 0
 • Na podobny temat

 • 1 komentarz

  • Gość
   2014-03-30T09:47:52+02:00 Ogrodosfera.pl (gość ) IP: 89.65.*.*
   „Kwiecień plecień, bo przeplata… – głosi ludowe przysłowie. I faktycznie w tym miesiącu nie tylko pogoda jest zróżnicowana, ale również ogrodowe prace. Wciąż jeszcze trzeba walczyć ze skutkami zimy, jednocześnie przygotowując ogród do nadejścia cieplejszych, „zielonych” dni. Jakie prace są najważniejsze?

   ogrodosfera.pl/blog/kalendarz-prac-ogrodniczych-kwiecien/

Połącz się z Mój Piękny Ogród

 Mój Piękny Ogród na Instagramie!

  


    Sprawdź poprawne odpowiedzi!

 

  


 

 

 

 

  


        Księżycowy Kalendarz Ogrodnika 2016

 

Wideo

Jak korzystać z nawozów długo działających Odtwarzaj

Nasi eksperci

 

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

 

dr inż. Grzegorz Pusz

dr inż. Wojciech Pusz
konsultant sezonowy
Pytania dot. walki z chorobami roślin

środy godz. 17-18

tel. 71 376 28 42 

   e-mail: porady.mpo@gmail.com

Zapis do newslettera

 

„Mój piękny ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji i ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady